Öğrenciler tercih yapma konusunda kendilerine güvenmediklerinden ve işin inceliklerini bilmediklerinden dolayı bir tercih uzmanına ihtiyaç duymaktadırlar. Onlara yardımcı olacak ve yol gösterecek tercih uzmanlarının da o yılki değişiklikleri takip edebilecekleri ve bu veriler ışığında öğrenciler yardımcı olacakları bir tercih programına ihtiyaçları vardır. title=SİMYA TERCİH PROGRAMI

SİMYA TERCİH PROGRAMI

Öğrenciler tercih yapma konusunda kendilerine güvenmediklerinden ve işin inceliklerini bilmediklerinden dolayı bir tercih uzmanına ihtiyaç duymaktadırlar. Onlara yardımcı olacak ve yol gösterecek tercih uzmanlarının da o yılki değişiklikleri takip edebilecekleri ve bu veriler ışığında öğrenciler yardımcı olacakları bir tercih programına ihtiyaçları vardır.

Simya Tercih

Bir tercih programında en önemli hususlar arasında; verilerin güvenilir olması, hızlı bir şekilde tercih yapabilme özelliği, öğrencilerin akla hayale gelmez isteklerini programdan karşılayabilme, gerek duyulduğunda program ve teknik destek alabilme sayılabilir.

Verilerin güvenilir ve güncel olması hayati derecede önem arz etmektedir. Programın hatalı bir bilgi vermesi, öğrenci gözünde tercih uzmanı ve kurumun itibarını oldukça kötü etkiler.  Hiçbir sorumluluğu olmayan, tercih internet siteleri ve kimi programlar durumun önemini kavrayabilmiş değillerdir. Öğrencinin geleceğini etkileyen üniversite tercihleri güvenilir ve tecrübeli bir program ile yapılmalıdır.

Hızlı bir şekilde tercih yapabilmekte çok önemlidir. Onlarca öğrenci ve veli masanızın karşısında kuyruklar oluşturmuşken, bir öğrenci ile saatlerce harcayamazsınız. 10-15 dakika içerisinde öğrencinin tercihlerini yapıp vermeniz gerekmektedir. Kimi zaman bazı öğrencilerin çok çeşitli istekleri olabilir. Bu gibi isteklerinin tamamını herhangi başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan program içerisinden halledilmesi gerekir. Bunun içinde bu amaçlara yönelik tasarlanmış bir programa ihtiyacınız vardır.

Hatalı ve yanlış tercihleri önleyebilme özelliği olmalı. Gerek öğrencinin verdiği hatalı bilgilerden, gerekse yoğunluktan, öğrenciye uygun olmayan bölümler listelenebilir. Programın öğrenci verilerini ÖSYM sitesinden çekerek, öğrenciye ait puanların, başarı sıralarının, okul tür ve alanlarının otomatik alarak bu veriler ışığında listeler hazırlaması, öğrenci istemiş olsa bile programın o öğrencinin o bölüme kayıt yaptıramayacağını bildirmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bölümlerde çok önemli özel koşulların bulunup bulunmadığını da bildirmelidir.

Kılavuz dışı bilgiler, öğrenci tercihleri yapılırken bazen kılavuz dışı bilgilere de ihtiyaç duyulmaktadır. Bir üniversite hakkında bilgiye ihtiyaç duyulabilir. Bir bölümün ne iş yaptığını öğrenci sorabilir. Bir bölüme geçen yıl kaç netlerle girildiği veya ön lisans programlarının dikey geçişinin olup olamadığı bilgisine ihtiyaç duyulabilir. Bu ve buna benzer kılavuz dışı bilgileri de Simya Tercih programında bulabilirsiniz. Bir bölümün son on yıllık bilgilerine ulaşabilir, bölüm gelişimini görebilirsiniz.

Gerek duyulduğunda zamanında destek alabilmekte hayati derecede önemlidir. Şirketimiz destek konusuna ayrıca önem vermektedir. Şirket telefonlarımızda robot santral bulunmamaktadır. Şuan bekleyen bilmem kaçıncı kişisiniz veya 3’ü, 5’i, 7’yi tuşla gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşmazsınız. Telefonlarınıza mutlaka canlı bir kişi cevap verir ve ihtiyacınız olan desteğe anında ulaşırsınız.

DUYURU

Simya Yazılım olarak öğrencilere tercih yapmıyoruz. Tercih yapmak isteyen öğrenciler mezun oldukları okulun rehber öğretmenlerine başvurmaları gerekmektedir.

BİZİM İLE İLETİŞİME GEÇİN

Tüm Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin ve Programlarımızı Satın Almak İçin Bizim İle İletişime Geçin